

JAK DZIAŁA RADIOFREKWENCJA FRAKCYJNA MIKROIGŁOWA?
Mikronakłucia działają jak drobne zranienia, które mobilizują skórę do regeneracji. Fale radiowe podgrzewają ją, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt naprężenia skóry) oraz bodziec rozpoczynający proces wytwarzania nowych włókien. Zabieg
RF mikroigłowej można wykonywać przez cały rok nawet na opaloną skórę. Minimalnie inwazyjny system odmładzający skórę posiada złote, częściowo izolowane końcówki mikroigłowe, które oddziaływują na skórę właściwą bez uszkadzania naskórka. Emisja czerwonego lub niebieskiego światła LED przyspiesza proces gojenia skóry po zabiegu, natomiast precyzyjny mikrosilnik gwarantuje pewną aplikacje, redukując ból i możliwość wystąpienia efektów ubocznych.

– stymulacja kolagenu-jako zabieg opóźniający procesy starzenia,
odświeżenie skóry, wyrównanie kolorytu,
poprawa napięcia skóry
– wiotka, tracąca jędrność skóra twarzy, szyi i dekoltu
– korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw.
– chomiki
– kurze łapki, opadające powieki
– zmarszczki na czole, wokół ust
– skóra brzucha zwiotczała po ciąży
– rozstępy
– cera skłonna do przetłuszczania się
rozszerzone pory
– blizny potrądzikowe
– szara, ziemista cera
Radiofrekwencja stanowi doskonałe uzupełnienie lub zamiennik zabiegów laserowych, szczególnie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy czas rekonwalescencji oraz dla osób, które oczekują szybkich efektów (już po pierwszym zabiegu).
Przed przystąpieniem do zabiegu nakładane jest znieczulenie miejscowe (krem) na ok. 30 min. Następnie przystępujemy do zabiegu zaczynając od otwarcia sterylnej jednorazowej końcówki wyposażonej w 36 igieł. Po zmyciu kremu znieczulającego przystępujemy
do wykonywania nakłuć w formie stempli , które są prawie nieodczuwalne dla pacjenta. Zabieg jest bezbolesny. Po zakończeniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona co utrzymuje się zwykle do kilku godzin. Następnego dnia zaczerwienienie ustępuje , nie ma śladu po zabiegu , pacjent może odczuwać tkliwość skóry co nie stanowi problemu w codziennym funkcjonowaniu.
Zaleca się unikania stosowania mydła, kosmetyków na bazie alkoholu czy środków drażniących a także makijażu( podkład) przez około 24 h. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać kurzu, pyłów a także zaleca się używanie czystego ręcznika tylko do twarzy lub innej okolicy gdzie wykonywany był zabieg.
Zaraz po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta. Po kilku dniach od zabiegu skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona i lepiej ukrwiona, dzięki czemu uzyskujemy zdrowszy wygląd. Zwężają się pory, cera mniej się przetłuszcza. Znikają drobne zaczerwienienia. Wszystkie procesy regeneracji i przebudowy kolagenu i elastyny w skórze będą następować jeszcze przez okres około 3 miesięcy po zabiegu. W tym czasie skóra zagęści się oraz stanie się bardziej napięta i elastyczna.
– stan zapalny w okolicy zabiegowej
– niewyrównana cukrzyca
– ciąża i karmienie piersią
– aktywna opryszczka
– przyjmowanie leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew
– antybiotykoterapia (min. 2 tygodnie przed należy odstawić)
– łuszczyca i bielactwo (możliwe jest wykonanie zabiegu 5 lat po remisji choroby)
– wynik anty-TPO >300
– obecność wirusa HIV i WZW
– aktywna opryszczka
– choroby naczyniowe, naczyniowo-sercowe
– choroba nowotworowa (5 lat po zakończonym leczeniu można wykonać zabieg)
– alkohol (min. 24h przed należy odstawić)
– skłonność do powstawania blizn przerostowych, bliznowców tzw. keloidów
– silny trądzik w fazie aktywnej
– trądzik różowaty
– stosowanie doustnej kuracji retinoidami
– toczeń
– zapalenie wątroby
– iniekcje kosmetyczne, wypełniacze bądź implanty, (np. Botox®, kwas hialuronowy-minimum 3 miesiące odstępu)
– iniekcje kortyzonu bądź sterydów
– stymulatory serca bądź metalowe implanty,