Depilacja laserowa PRIMELASE

Primelase to zaawansowany laser diodowy do depilacji, który oferuje wyjątkową skuteczność i komfort zabiegu. Dzięki technologii wysokiej mocy, Primelase jest w stanie szybko i trwale usunąć niechciane owłosienie z różnych typów skóry. Urządzenie wyposażone jest w system chłodzenia, który minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i precyzję. Primelase to idealne rozwiązanie dla osób szukających szybkich i długotrwałych efektów w depilacji laserowej.

sprawdź cennik / umów wizytę

Ciesz się wspaniałymi rezultatami dzięki prawdziwemu laserowi diodowemu o dużej mocy

Ultrakrótkie impulsy

Ultrakrótkie impulsy z szybszymi i stabilniejszymi czasami impulsów. Włosy są podgrzewane bardziej efektywnie, co zapewnia maksymalną wydajność i mniejszy ból. Pomaga to nie rozpraszać ciepła i osiągnąć docelową temperaturę.

Tryb statyczny i dynamiczny

W trybie statycznym możesz wykonywać zabiegi z różną częstotliwością. Zalecany do zabiegów w trudnych obszarach o większej precyzji, a także do zabiegów podczas ostatnich sesji lub na dużych powierzchniach. Tryb dynamiczny jest zalecany do ciemniejszych fototypów skóry, a także do początkowych sesji, w których pacjent jest bardziej wrażliwy na ból i ma większą gęstość mieszków włosowych w obszarze zabiegowym.

Profil plamki

Jednorodny kształt plamki – Prostokątny profil plamki umożliwia bezpieczniejsze i skuteczniejsze zabiegi dzięki jednorodnemu rozłożeniu energii na leczonym obszarze. Idealne nakładanie się strzałów powoduje precyzyjne, skuteczne i szybsze zabiegi. Również lepsze wyniki z bezpieczeństwem i komfortem pacjenta

DIODA

810nm | 4800W

Głowica DIODE 810nm lasera Primelase wyróżnia się niezwykłą precyzją i efektywnością w depilacji. Dzięki zaawansowanej technologii, długość fali 810nm jest idealna do skutecznego niszczenia mieszków włosowych, jednocześnie chroniąc otaczającą skórę. System chłodzenia zapewnia komfort podczas zabiegu, minimalizując dyskomfort pacjenta. Głowica jest również ergonomicznie zaprojektowana, co ułatwia jej użycie w trudno dostępnych miejscach, zapewniając dokładność i wygodę zarówno dla operatora, jak i pacjenta. Dzięki temu rozwiązaniu, depilacja staje się szybka, skuteczna i bezpieczna.

– Pierwszy zabieg poprzedzony jest profesjonalnym wywiadem.
– Przed zabiegiem skóra powinna być możliwie jak najdokładniej ogolona, umyta i niczym nieposmarowana! (zwłaszcza balsamami z drobinkami odbijającymi światło, oraz kremami z filtrami UV, dotyczy to również dnia poprzedniego).
– Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny min. 2-3 tyg. przerwy, w przypadku osób o ciemniejszej karnacji przerwa od opalania powinna wynosić minimum 1 miesiąc.
– Nie należy stosować samoopalaczy na 2 tyg. przed zabiegiem.
– Nie należy wyrywać włosów pęsetą, lub woskiem minimum 3- 4 tygodnie przed zabiegiem. Nie wolno stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
– Nie wolno stosować również: leków uczulających na słońce (np. Antybiotyki tetracyklina, fluorochinolony- zabieg może być przeprowadzony najwcześniej po 2 tygodniach od zakończenia leczenia, jak również antydepresanty), ziół, herbat takich jak: dziurawca, nagietka, oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. 1 tydzień przed zabiegiem), kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe,. min. 1 miesiąc przed zabiegiem.
– Zabieg laserowy po stosowaniu terapii retinoidami (np. Izotec, Roaccutane) można wykonać najwcześniej 6 miesięcy po zakończeniu kuracji.

– Zabiegi należy powtarzać co 5-6 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych).
– Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Maksymalny odstep pomiędzy zabiegami to 12 tygodni.
– Nie wolno opalać się i należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez tydzień po zabiegu.
– Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodni po zabiegu).
– Przez 3-5 dni po zabiegu traktować skórę delikatnie: nie należy kąpać się w gorącej wodzie, korzystać z sauny i basenu, nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu itp., nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu, w razie konieczności stosować krem alantan plus lub bepanthen.Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości zmiany mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

– ciąża,
– bielactwo, łuszczyca,
– przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów,
– picie ziół (dziurawiec, nagietek- należy zaprzestać spożywania na 2-3 tyg. przed zabiegiem),  stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać stosowania na 3 tyg. przed zabiegiem),
– świeża opalenizna (również solarium – 5 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.),
– depilacja woskiem i pęsetą (należy zaprzestać stosowania na 1 miesiąc przed zabiegiem),
– kolor włosów (włosy siwe, rude, jasny blond nie reagują na światło lasera).

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru
skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę
traktować delikatnie:
– myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
– nie stosować dezodorantów i antyperspirantów, jeśli depilacja dotyczyła pach),
– stosować krem Alantan Plus albo Bepanthen,
– delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
– preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 4 dniach od zabiegu.

– Czy epilacja laserowa jest metodą bezpieczną?
TAK! Pamiętajmy, że jest to metoda nieinwazyjna. Światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Dlatego stosowanie epilacji laserowej w najdelikatniejszych partiach naszego ciała, np. okolice bikini, górna warga, pachy czy sutki nie stanowi żadnego zagrożenia.

– Czy epilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?
Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologi Ultra Short Pulse- uczucie bólu zostało ograniczone do minimum, podczas oddania strzału lasera odczuwane są jedynie delikatne ukłucia. Dodatkowo specjalne chłodzenie głowicy Crystal Freeze zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się skóry.

– Czy zabieg epilacji laserowej można przeprowadzić w każdej chwili?
NIE. Odpowiednie przygotowanie skóry jest jednym z czynników gwarantujących zadowalający efekt. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona i nieopalona. W dniu zabiegu nie powinno się nakładać żadnych kremów na skórę, co ważne również kremów z filtrem UV.

– Dlaczego przed epilacją laserową golimy włosy?
Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają przysłowiowo spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą ograniczyć działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.

– Czy każdy może poddać się zabiegowi epilacji laserowej?
NIE. Niestety są choroby, które automatycznie dyskwalifikują pacjenta do zabiegu, np. nowotwór. Od epilacji laserowej powinny się wstrzymać kobiety w ciąży. Laser nie działa również na włosy siwe, blond, rude.

– Czy skóra po epilacji laserowej wymaga od nas szczególnej pielęgnacji?
TAK. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i potrzebuje specjalnego traktowania. 3 dni po zabiegu należy stosować kremy typu alantan plus, bepanthen, nie należy również dostarczać dodatkowego ciepła do tkanki (sauna, basen chlor działa drażniąco). Wskazane jest aby na cały okres zabiegowy odłożyć wizyty w solarium czy opalanie na słońcu- ponieważ im mniej utrwalonego barwnika w skórze tym efekt epilacji będzie lepszy.

– Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi epilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd.

– Czy można wykonać makijaż?
Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.

– Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 10-14 dniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała. Odrost pojawia się średnio po upływie 5-7 tygodni od poprzedniego zabiegu.

– Jak długo trwa zabieg?
Czas trwania zabiegu zależy od wielkości epilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Dzięki ergonomicznej końcówce zabiegowej czas wykonywania zabiegu został skrócony nawet o 70%. Epilacja nóg trwa około 1-1,5 h, pach 5-10 min, bikini około 30-45min.

– Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się owłosienia na zawsze?
Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać minimum 6-8 zabiegów, co ważne w prawidłowych odstępach czasowych. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony pięciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa anagen, katagen, telogen. Celem epilacji jest zniszczenie cebulki włosa, czyli dostarczenie wystarczająco dużej energii do macierzy włosa będącego w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagen. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera do włosa we właściwej fazie.

– Czy każdy może się poddać zabiegowi epilacji laserowej?
Wszystko zależy od koloru włosa i skóry. Włosy, które nie są podatne na epilację laserową to bardzo jasny blond, siwy i rudy. Decyduje o tym melanina, najważniejszy atrybut w epilacji laserowej. Im mniej melaniny we włosie (czyli im włos jaśniejszy) tym trudniejszy do depilacji. Im więcej melaniny w skórze (czyli im skóra ciemniejsza) tym epilacja trudniejsza, bo można ciemną skórę odbarwić dlatego też musimy zmniejszyć moc lasera. Stąd właśnie bardzo ważne, aby przez cały okres epilacji w ogóle nie opalać się. Klienci z ciemną skórą mogą być jednak bez obaw epilowani, należy odpowiednio dobrać energię i długość fali do zabiegu, jednak powinni liczyć się z mniejszym efektem epilacji oraz większą liczbą zabiegów.

– W jakim odstępie czasowym powinnam się zgłosić na kolejny zabieg?
Data kolejnego zabiegu jest ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 5-12 tygodni, w zależności od epilowanej części ciała.

– Czy po zabiegu mogą wystąpić komplikacje?
Aby zapobiec jakimkolwiek komplikacjom, należy poddać się konsultacji, podczas wywiadu należy szczerze odpowiedzieć na wszystkie zawarte w ankiecie pytania. Najczęściej po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które szybko mija. 3 dni po zabiegu można stosować odpowiednie maści łagodzące np. alantan plus, bepanten, pantenol, jak również nie należy dostarczać dodatkowego ciepła do tkanki typu gorąca kąpiel, sauna.

– Czy epilacja laserowa jest bezpieczna?
Epilacja tą metodą jest bezinwazyjna, stosuje się ją od lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej. Działanie lasera Epilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy wywoływanej na mieszku włosowym. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.